logotyp

Samsung

Samsung Galaxy Note 9

O mobilu Samsung S9+ jsem tu podrobně referoval v červenci. V pátek byl uveden prakticky stejný fotoaparát v novém provedení. Čím se liší od původní S devítky pluska?

Co je Isocell Plus

Samsung sice vyklidil pole v kategorii digitálních fotoaparátů, nicméně zůstává významným hráčem v oboru zpracování obrazu. Minulý týden nás seznámil s inovativním řešením izolace barevných filtrů BSI CMOS snímačů.

Samsung S9+

O titul Krále mobilů soutěží Samsung s iPhonem a Huaweiem, abych citoval značky u nás obvyklé. Huawei P20 jsem tu už představil, dnes to bude jeho hlavní konkurent.

Samsung Galaxy S8 Plus

Ještě dřív než se objevil na trhu byl tento model korunován veřejným míněním na krále, respektive na staršího bratra krále. Nejlepší pověsti se těší model S8 a plusko by nemělo zůstávat pozadu. Podívejme se na něj v šesté recenzi ze série, kterou jsem vypracoval pro červencové číslo měsíčníku Stereo video.

Samsung NX500

Strčte do mixeru model NX1 a NX300, zapněte ho a dostanete NX500. Což je pěkné zjištění, protože jak NX1, tak NX300 jsou pozoruhodné fotoaparáty třídy mirrorless s velkým čipem APS-C, jakým se pyšní většina zrcadlovek. Co ještě o této novince víme?

Co mě vzalo u Samsungu v roce 2014

Tady je to jednoduché. Model NX1 je absolutní bomba. Samsung má v řadě NX další modely a jeho hybridy mobil – foťák jsou fajn, ale co je to platné, do NX1 jsem se zamiloval.

Samsung NX 1

Tento fotoaparát, který byl jednou z hvězd Photokiny, jsem představil už v referátu z kolínského bienále, jednak tiskovou zprávou Samsungu. Je to nejvýkonnější systémový kompakt současné doby a troufnu si tvrdit, že nastavuje nový standard. Pokusím se to v této recenzi dovodit.


Zjistěte aktuální cenu, dostupnost a také podrobné parametry digitálního fotoaparátu Samsung NX1.

Ohlédnutí za Photokinou

Před měsícem jsem si balil fidlátka na cestu do Kolína nad Rýnem, kde se co dva roky koná mezinárodní veletrh fotografické techniky. V sobotu jsem měl mít o Photokině povídání na photokinové téma, ale byl tam takový organizační bordel, že jsem to radši vypustil a věnoval se Lytru – psal jsem tu o něm včera. No a o té Photokině je to dnes.

Že by černobílý Samsung?

Málo kdy tu plaším nepotvrzenými zprávami, ale tahle mi přišla hodně zajímavá. V únoru 2015 by měl přijít nový Samsung – čistě na černobílou fotku. Co si o tom myslet?

Samsung NX1

Mirrorless Samsung NX1 jsem už krátce představil v referátu z Photokiny, kde na mě udělal výborný dojem. Samsung teď přišel s podrobnou tiskovou zprávou, obsahující maximum specifikací. K přístroji se vrátím, až bude k disposici k testu.

Samsung NX1 na Photokině

Donedávna byl model NX 30 vlajkovou lodí, tak tohle příchodem NX 1 skončilo. Je to jeden ze šampionů letošní Photokiny a i na první osahání budí ten nejlepší dojem.

Samsung NX 30

Samsung už má ve světě fotografie pevné místo. V oboru komunikace se smartfony nemá rovného a podává vynikající výsledky i v malých přístrojích,i ve vážně míněných mirrorlessech, systémových kompaktech. Model NX 30 je momentálně jeho vlajková loď.


Zjistěte aktuální cenu, dostupnost a také podrobné parametry digitálního fotoaparátu Samsung NX30.

Ceny EISA 2014-2015

Každoročně jsou odměněny speciální cenou výrobky spotřební elektroniky. Nás zajímá jediná kategorie, foto. Jak to letos dopadlo?

Samsung NX3000

Od modelu NX2000 se novinka liší ve dvou zásadních bodech, v ovládání a v řešení displeje. Obě změny jsou k lepšímu. Zde je to, co o ní zatím víme.

Selfie, fenomen a technika

Až do posledních Oscarů jsme se všichni fotili na dlouhou ruku a nikdo jsme si s tím nelámali hlavu. Pak přišla Ellen DeGeneres, hbitě odložila svého iPhona a popadla Samsunga a spontánně uspořádala společnou fotku na dlouhou ruku, kterou fyzicky vyfotil Bradley Cooper. Jaká je skutečnost, není to všechno flígna? A jak se má selfie fotit?

DigiNeff.cz - webový deník Ondřeje Neffa - vychází od roku 1999
Autor textů O.Neff (není-li výslovně uveden jiný autor).
Provozuje O.Neff s.r.o. - všechna práva vyhrazena

Kontakt: ondrejneff zavináč gmail tečka com